Müşteri Hizmetleri & Sipariş Hattı: 0553 168 78 48

Maalesef - bu ürün artık mevcut değil

Trivial Pursuit 2000'ler

KARTOPU KAMPANYASI : Sepetinize farkli ürünler atin indiriminiz artsin ! Indiriminiz sepette yansimaktadir.
Tüm Oyunlar 90 Dakika
Tüm Oyunlar 2 - 6 Kişi
Tüm Oyunlar 16+ Yaş
Kargo Bedava
129,90 ₺
104,90 ₺

Trivial Pursuit

Oyunun Amacı

Oyundaki amacınız oyun tahtasını tamamen dolaşarak farklı renklerde üretilmiş olan 6 farklı dilimi toplamak ve kendi başlangıç hanesine dönmüş olan ilk oyuncu olmaktır. Oyunu kazanmış olmanız için başlangıç hanenize döndüğünüzde sizlere yöneltilen final sorusunu da doğru bilmeniz gerekiyor.

Kurulum

Her kart kutusunun üst kısmına renkli puan dilim çıkartmalarından bir tanesini yapıştırın.

Oyuna Hazırlık

İlk olarak puan dilimlerini renklerine göre ayırın ve sonrasında her seti oyun alanındaki aynı renkteki bölüme yerleştirin.

Kart kutularının hepsini oyun alanının merkezine yerleştirin.

Kategori Destesi: Her kategoriye ait soru destesinin kendisine özel bir kutusu vardır. Destede yer alan her soru kartının bir konu başlığı bulunur. Kutu içerisindeki tüm sorular bu konu başlığı ile alakalıdır. Kart kutusunun içerisinde desteler koyulurken kişilerin konu başlıkları görünecek şekilde bu işlemi yapması gerekir.

Bu kategoriler arasından favori kategorinizi seçin ve sonrasında bu kategoriyle eşleşen puan tekerini yanınıza alın. Oyunu kazanmadan önce sorulacak olan final sorusu sizlere bu kategoriden geleceği için çok bir şekilde düşünmeniz gerekecektir. Seçtiğiniz kategori ile aynı renkte olan puan tekerini başlangıç noktasına bırakın.

İçindekiler

·        Oyun Alanı

·        300 adet kart

·        6 adet kart kutusu

·        6 adet puan tekeri

·        36 adet puan dilimi

·        1 adet özel zar

·        Çıkartma kâğıtları

Kategoriler

Oyun içerisinde sorulan sorular 6 farklı kategoriye ayrılmıştır.

·        Sanat

·        Yer ve Mekânlar

·        Bilim ve Teknoloji

·        Eğlence

·        Olaylar

·        Spor ve Hobi

Oyunun Oynanışı

Sıra size geldiğinde;

1.      İlk olarak zarı atın ve sonrasında puan tekerinizi gelen zar kadar ilerletin.

2.      Hangi hanede durduğunuza göre farklı uygulamalar olacaktır.

3.      Soruyu okumadan önce ilk olarak kartın konu başlığına bakın. Bunun sonrasında isterseniz soruyu cevaplamayı, isterseniz de meydan okumayı seçin. Eğer soruyu doğru yanıtlayacağınızdan çok emin değilseniz arkadaşlarınıza meydan okuyarak daha kazançlı bir hamle yapabilirsiniz. Eğer meydan okuduğunuzda soruyu doğru bilemezlerse puan dilimi sizin olacaktır.

Haneler, Meydan Okuma ve Puanlama

Oynamadan Önce Bilinmesi Gerekenler

·        Başlangıç Hanesi: Oyunda bir başlangıç hanesinden geçtiğinizde hanenin rengi neyse o renkteki bir dilimi alarak puan tekerinize yerleştirin.

·        Başlangıç Avantajı: Diğer oyunculara meydan okumanızın bir ödülü olarak yeni bir kategori hanesine ulaşmayı başarırsanız ve sizde zaten o kategorinin dilimi bulunuyorsa direkt olarak o rengin başlangıç hanesine ilerleyebilirsiniz.

Puan Tekeri Hangi Hanede Durdu?

1. Eğer Oyuncular Renkli Bir Hanede Durursa

Bu durumda önlerinde çok sayıda seçenek bulunur. Bu rengin konu başlığına baktıktan sonra oyuncular meydan okumayı seçebilir ya da direkt olarak soruyu alarak cevaplamaya çalışabilir.

Eğer meydan okuma seçeneği seçilirse kartı çekip en üstünde yer alan soruyu sesli bir şekilde diğer oyunculara okuyabilirsiniz. Tüm oyuncular kendi arasında oy birliği yaparak bir cevap üzerinde anlaşmak zorundadır.

Eğer bu doğrultuda verdikleri ortak cevap doğru ise siz yerinizde kalırken diğer oyuncuların tamamı bir hane ilerlemektedir. Eğer verdikleri yanıt yanlış ise kategoriyle aynı renkte olan puan diliminizi tekere ekleyin ve bu kategori için başlangıç noktasına ilerleyin.

Karşınıza çıkan soruyu kendiniz cevaplamak isterseniz bu cevabı doğru verdiğinizde kategoriye ait puan diliminizi alabilirsiniz. Ancak vereceğiniz cevap yanlış ise herkes bulunduğu hanede kalacaktır.

2. Eğer Oyuncular Joker Puan Hanesinde Durursa

Bu durumda oyuncu istediği renkte bir kategori seçebilmektedir. Seçilen rengin konu başlığına baktıktan sonra oyuncular meydan okumayı seçebilir veya direkt olarak soruyu alarak cevaplamaya çalışabilir.

Eğer meydan okuma seçeneği seçilirse kartı çekip en üstünde yer alan soruyu sesli bir şekilde diğer oyunculara okuyabilirsiniz. Tüm oyuncular kendi arasında oy birliği yaparak bir cevap üzerinde anlaşmak zorundadır.

Eğer bu doğrultuda verdikleri ortak cevap doğru ise siz yerinizde kalırken diğer oyuncuların tamamı bir hane ilerlemektedir. Eğer verdikleri yanıt yanlış ise kategoriyle aynı renkte olan puan diliminizi tekere ekleyin ve bu kategori ile aynı renkteki yoldaysanız başlangıç noktasına ilerleyin. Aksi durumda yerinizden hareket etmeyin.

Karşınıza çıkan soruyu kendiniz cevaplamak isterseniz bu cevabı doğru verdiğinizde kategoriye ait puan diliminizi alabilirsiniz ve bu kategori ile aynı renkteki yoldaysanız başlangıç noktasına ilerleyebilirsiniz. Fakat vereceğiniz cevap yanlış ise herkes bulunduğu hanede kalmaya devam edecektir.

Soru Cevapladıktan Sonra

1.      Sıranız sona ermiş olacaktır. Kullandığınız kartı destenin en altına yerleştirin.

2.      Bundan sonra sıra sizin solunuzda oturan oyuncuya geçer.

Not: Aynı hanede birden çok oyuncunun tekeri durabilirken bu tekerler üst üste rahatlıkla koyulabilmektedir. Özel zar da en fazla 3 defa gelebilmektedir.

Kazanan

Eğer her renkten bir adet puan dilimi toplamışsanız, tekeriniz hangi renkte ise direkt olarak tekerinizi o rengin başlangıç noktasına ilerletin. Oyun sırası tekrar size geldiğinde oyunu kazanmanız için bir adet final sorusunu bilmeniz gerekmektedir. Bu soruda arkadaşlarınıza meydan okuma şansınız da bulunmazken tamamen kendi başınıza karar vermek zorundasınız.

Sağ tarafınızda yer alan oyuncu puan tekeriniz ile aynı renkte olan kategoriden en üstteki soruyu seçerek sizlere okur.

·        Cevabınız doğru ise oyunu kazanan siz olursunuz.

·        Cevabınız yanlış ise bu şansı değerlendirememiş olursunuz ve sıra tekrar size geldiğinde bir daha deneme hakkınız olur.

Yeni Bir Oyuna Başlarken

Zor bir durum olsa da soruya bakarken yalnızca en üst sıradaki soruya bakın.

Oyunu oynarken en üst soruya baktığınızda bu soru daha öncesinde sizin ya da arkadaşlarınızın kullandığı bir soru olabilir. Bu durumda alttaki diğer soruya geçin.

Eğer ikinci soru da daha önce karşılaştığınız bir soru ise üçüncü soruya geçin ve bu şekilde devam edin.

Ürünler özellikleri
Oyuncu Sayısı 2 - 6
Dil Türkçe
Süre 90
Yaş 16+
Ürün etiketleri