Müşteri Hizmetleri & Sipariş Hattı: 0553 168 78 48

Maalesef - bu ürün artık mevcut değil

Mascarade

KARTOPU KAMPANYASI : Sepetinize farkli ürünler atin indiriminiz artsin ! Indiriminiz sepette yansimaktadir.
Tüm Oyunlar 30 Dakika
Tüm Oyunlar 2 - 13 Kişi
Tüm Oyunlar 10+ Yaş
109,00 ₺
89,00 ₺

Mascarade

Kutu oyunları arasında ihanet, blöf ve gizli kimliğin en iyi şekilde hayata yansıtıldığı oyunlardan birisi olarak Mascarade oyunu gösterilebilir.

Mascarade oyunu 2 ila 13 kişi arasında oynanabilirken birçok grup için de bu sayede uygun gir oyun olarak gösterilebilir. Oyun yaklaşık 30 dakika sürerken en uygun sayı olarak 6-8 kişi gösteriliyor. Ancak oyun 13 kişiye kadar oynanabilirlik sunması ile de birçok kutu oyununa göre farklılık yaratıyor.

Oyunun amacı oyuncuların kimliklerini olabildiğince gizli tutarak oyun sonunda en fazla altını toplayarak oyunu kazanmaktadır. En iyi blöfü yapan ve arkadaşlarını kandıran kişiler oyunun kazananı olacaktır.

 

Oyunda Yapılabilen Hamleler

1.      Kart Değiştirmek: Oyunda sıra oyunculara geldiğinde isterlerse kartları değiştirme seçeneğini kullanabilirler. Bu durumda herkesin önünde yer alan kartlar kapalı olduğundan istediği bir kişinin kartını alarak oyuncular kartları değiştirebilir ya da değiştiriyormuş gibi yapabilir. Bunun sonrasında artık kartların yerini kendisi biliyorken diğer arkadaşlarının her iki ihtimali de göz önünde bulundurması gerekecektir. Oyunun ilk 4 oyuncusu bu işlemi yapmak zorundadır.

2.      Karta Bakmak: Oyuncular kendi kartlarına bakma şansına da sahiptirler. Önünüzde kapalı olarak yer alan karta bakma şansınız olurken bu durumda sıranızın başka bir işlem yapmadan arkadaşınıza geçmesi anlamına gelir.

3.      Kendini Açık Etmek: Oyun içerisinde oyuncular kendilerini ifşa ederek kendisinin oyundaki karakterlerden birisi olduğunu söylüyor. Bunun sonrasında oyuncu rahatlıkla söylediği karakterin özelliklerini kullanabiliyor. Ancak bir kişi ya da kişiler itiraz ederse her iki taraf da kartlarını açmak zorunda oluyor. Bu durumda doğru söyleyen kişi kartın yetkilerini anında kullanma şansı elde ederken diğer taraf altın kaybediyor.

Oyun Nasıl Oynanır?

·        Oyunda yer alacak karakterler bir oyuncunun eline alındıktan sonra rasgele kartlar dağıtılıyor.

·        Herkes kendisine gelen kartı gösterirken tüm oyuncular diğer oyuncuların hangi kimliğe sahip olduğunu görebiliyor.

·        Oyuncu sayısından fazla kimlik oyunda olurken kalanlar ortaya bırakılıyor.

·        İlk 4 oyuncu oyunda karışıklığın başlaması için kart değiştirme işlemini gerçekleştirmek zorunda oluyor.

·        Kartları masanın altında değiştiren ya da değiştirmiş gibi yapan kişiler artık kimlikler konusunda kesinliği ortadan kaldırıyor.

·        Sürekli olarak kendilerinin hangi karakter olduğunu ifşa eden kişiler yapacakları blöfler sayesinde o karakterin özelliklerini kullanarak altın kazanıyor.

·        Oyunda herkese 6 altın para verilirken bu paralar sürekli herkesin görebileceği bir yerde duruyor.

·        Oyun içerisinde bir oyuncu 13 altına ulaştığı anda sıranın kimden başladığı önemli olmadan o oyuncu oyunu kazanmış oluyor.

Ürünler özellikleri
Oyuncu Sayısı 2 - 13
Dil Türkçe
Süre 30
Yaş 10+
Ürün etiketleri
Bu Ürüne Bakanlar, Bunlara da Baktılar

İhtilal

KARTOPU KAMPANYASI : Sepetinize farkli ürünler atin indiriminiz artsin ! Indiriminiz sepette yansimaktadir.
67,00 ₺